CUMARTESI 20 KASIM 2010
TENEDOS ÖZGÜR
DOĞAÇLAMA GECESİ :
ŞEVKET AKINCI & KORHAN EREL

TENEDOS ÖZGÜR DOĞAÇLAMA GECESİ : ŞEVKET AKINCI & KORHAN EREL

Yer : Tenedos Cafe
Saat : 19:30
Adres : Kızılırmak caddesi 29/A veya Selanik Caddesi 67/A – Ankara

Facebook Event Link

”2004 yılı sonbaharından bu yana aralıksız olarak sürdürdükleri ortaklıklarını Mugwump, discount Islak Köpek gibi önemli gruplara dönüştüren Şevket Akıncı ve Korhan Erel, cough 2010 Ekim ayında Almanya’da bir sergi açılışı ile başladıkları ikili çalışmalarına Ankara’da Tenedos’ta devam ediyorlar.”

Bugüne kadar İstanbul’un yanısıra Almanya, Avusturya, Belçika, Finlandiya, İngiltere, İrlanda, İspanya, İtalya, Hollanda, Macaristan, Mısır, Polonya, Rusya’da konserler veren ikili, Tenedos konserlerinde ağırlıklı olarak Islak Köpek tarzına sadık kalıp, bunu 2004-2006 yılları arasında yaptıkları Mugwump projesi ile sentezleyecekler.
Son olarak önde gelen çağdaş müzik dergilerinden The Wire’ın Kasım ayı sayısında abonelerine dijital olarak sunduğu, İstanbul özgür doğaçlama piyasasının önde gelen müzisyenlerinin performanslarından oluşan Melting Pot toplama albümünde de Korhan Erel ve Şevket Akıncı’nın farklı müzisyenlerle kaydettikleri parçalar da yer aldı. Korhan Erel aynı zamanda bu projenin ortak prodüktörlerinden birisidir.

Islak Köpek grubu 2006 yılından bu yana her hafta Pazar günleri Açık Radyo’da Öteki Caz adlı bir özgür doğaçlama ve özgür caz programı hazırlayıp sunuyor. Grubun aynı adlı ilk albümü 2008 sonlarında A.K. Müzik etiketiyle CD olarak, ‘One Year Later, Two Years Ago’ adlı ikinci albümleri de 2009 yılında re:konstruKt etiketiyle dijital olarak yayınlandı. Islak Köpek’in Alman flütçi Mark Alban Lotz ile kaydettikleri üçüncü albümleri 2011 yılı Mart ayında Hollanda’da Evil Rabbit Records etiketiyle yayınlanacak.


Comments are closed.

Facebook:


* Şevket Akıncı'nın katıldığı
ÖTEKİ CAZ
programını her pazar günü 17:00-18:00 arası Açık Radyo'da dinleyebilirsiniz.
AÇIK RADYO 94.9(İstanbul)
(Açık Radyo, web üzerinden de yayın yapmaktadır. www.acikradyo.com.tr)
* Şevket Akıncı - Myspace sitesine göz atmayi unutmayin! ;)