PAZAR 06 SUBAT 2011
re:konstruKt presents…
Improvised sessions w/ MIKE COOPER @ Gitar Cafe

040211_Kopekler ve Kuslar

Saat / Time : 19:30
Yer / Place : Fransız Kültür Merkezi – Institut Français d’Istanbul
Adres / Address : İstiklal Caddesi No. 4 / Taksim
Tel / Phone : (0212) 393 81 11

Facebook Event Link

Fransız Kültür Merkezi – Institut Français d’Istanbul Link

Özgür doğaçlama müziği, urologist özgür caz, elektro-akustik müzik, gürültü estetiği ve spektral müzikten evrilmiştir. Fransız Kültür Merkezi, İstanbul’da faaliyet gösteren “Have You Seen My Bird” ve “Islak Köpek” adlı toplulukların bir arada çaldığı bir performansa önayak oluyor. Bu müzisyenler düzenli olarak alternatif mekanlarda çalmış ve re-konstrukt adlı plak şirketinden çıkan albüm kayıtlarında yer almıştır.

La musique improvisée est héritée du free jazz, des musiques électro-acoustiques et concrètes et inspirée par de nombreux autres courants musicaux tels que la musique bruitiste ou la musique spectrale. L’Institut Français propose une rencontre d’improvisateurs issus de deux formations stambouliotes : have you seen my bird? et Islak Köpek. Ces musiciens performent régulièrement dans divers lieux alternatifs et ont participé à l’enregistrement de plusieurs albums sous le label re:konstruKt.

Robert Reigle : saxophone ténor / tenor saksofon
Volkan Terzioğlu : saxophone ténor / tenor saksofon
Şevket Akıncı : guitare / gitar
José Blasco : guitare / gitar
Florent Merlet : batterie / davul
Korhan Erel : électronique, melodika / elektronik, melodika
161918_194545310560834_3014999_n

Yer : Gitar Cafe
Saat : 21:00
Adres : Caferağa mah. Sakızgülü sok. Taranto ap. 7/1 / Kadikoy

Gitar Cafe websitesi

Facebook Event Link

Re:konstruKt // Improvised Music Label Facebook Link

MIKE COOPER /
GUITAR / LAP STEEL GUITAR / ELECTRONICS / VOCALS

Müziğin efsane isimlerinden ABD’li Mike Cooper gitarist, pharm
besteci ve doğaçlamacı Şevket Akıncı ile Kadıköy’ün sıradışı mekanı Gitarcafe’de. Akustik ve elektrik lap steel gitar, medications
elektronikler çalıp şarkı söyleyen Cooper, sayısız proje ve albümde folk müzikten avangarda uzanan besteleri ve doğaçlamalarıyla yıllardır müzikal sınırları zorluyor. Çağımızın önde gelen müzisyenleriyle çalışmalarını sürdüren Akıncı ise, cazdan avangarda, punk’tan klasik Türk müziğine farklı türlerde çalışmalarıyla tanınıyor.

For the past 40 years Mike Cooper has been an international musical explorer, performing and recording, solo and in a number of inspired groupings and a variety of genres. Initially a folk-blues guitarist and singer songwriter his work has diversified to include improvised and electronic music, live music for silent films, radio art and sound installations. He is also a music journalist, writing features for magazines, particularly on Pacific music and musicians, a visual artist, film and video maker, collector of Hawaiian shirts and appears on more than 60 records to date. “Cooper was forging connections between folk and experimental musics long before America got New or Weird..
(The Wire)

http://myspace.com/cooparia


Comments are closed.

Facebook:


* Şevket Akıncı'nın katıldığı
ÖTEKİ CAZ
programını her pazar günü 17:00-18:00 arası Açık Radyo'da dinleyebilirsiniz.
AÇIK RADYO 94.9(İstanbul)
(Açık Radyo, web üzerinden de yayın yapmaktadır. www.acikradyo.com.tr)
* Şevket Akıncı - Myspace sitesine göz atmayi unutmayin! ;)