CARSAMBA 02 MART 2011
MUTANT @
Başka Sesler, Başka Şeyler!!

173833_100001621737323_7315818_n

MUTANT_400

Zaman / Time :

Yer / Place : Nayah Istanbul

Adres / Address : İstiklal Cad. Kurabiye Sk. No:19 (Mis Sokağın Sonunda, eczema Sağda Köşe Bina Teras Kat) Beyoglu, order Turkey

Ulaşım Kroki / Address Map

MUTANT Facebook Event Link

MUTANT :

Şevket Akıncı, tuberculosis José Blasco, Deniz Güngören, Giray Gürkal, Cansun Küçüktürk, Eylül Biçer, Bakış Üstün’den oluşan Mutant, özgür doğaçlamadan 20’inci yüzyıl minimalist akımının izdüşümlerine uzanan geniş bir yelpazede, temelde hiyerarşisizlik üzerine kurulu bir müzik yaratıyor.

BASIN BÜLTENİ

“Başka Sesler – Başka Şeyler”
ile Mart ayında sanat bambaşka!

Başka Sesler-Başka Şeyler Festivali
farklı sanat dallarını bir arada sunarken, doğaçlamanın keyfini yaşatacak.

İlki 2008 yılında düzenlenen “Başka Sesler” festivalinin ikincisi Mart ayında seyircisiyle buluşacak. Bu yıl kapsamı daha da genişletilerek “Başka Sesler- Başka Şeyler” adını alan festival Mart ayı boyunca her Çarşamba Beyoğlu Nayah’ta gerçekleşecek.

Geçtiğimiz yıllarda hayatını kaybeden Yıldız Teknik Üniversitesi Flüt Bölümü mezunu Ayşe Kahyaoğlu anısına düzenlenecek “Başka Sesler- Başka Şeyler” festivali video, şiir, edebiyat, dans ve müzik gibi farklı sanat dallarını harmanlayarak seyircisine sunacak. Festivalde bu yıl toplam 15 grup, yaklaşık 80 sanatçı performanslarını sergileyecek.

Bir ay boyunca sürecek olan festival, “standart”ın dışında olanı duyurarak, doğaçlamayı öne çıkararak, müziğin merkezde olduğu ama farklı sanat dallarını da içine alan bir çember çizerek seyiricisine, dinleyicisine farklı ve keyifli bir deneyim yaşatmayı hedefliyor.

Tekrarlanan sanat eserlerinde bile farklı yanların keşfedilebileceğini göstermeyi amaçlayan festivalde ses ve görüntünün doğaçlamayla ne kadar zenginleşebileceğinin özellikle altı çizilmek isteniyor.

Proje yöneticiliğini Şenol Küçükyıldırım’ın, proje koordinatörlüğünü Zeynep Çoküreten’in üstlendiği “Başka Sesler-Başka Şeyler” Festivali, sanatseverleri her zaman duyduklarından farklı şeyler duymaya, her zaman gördüklerinden farklı şeyler görmeye ve doğaçlamanın doğallığında beraber olmaya çağırıyor.

Festival Program

Daha ayrıntılı bilgi için :
www.baskasesler-baskaseyler.com
www.baskaseslerbaskaseyler.blogspot.com
www.facebook.com/home.php#!/baskasesler.baskaseyler

baskasesler@gmail.com
baskasesler.pr@gmail.com

BAŞKA SESLER-BAŞKA ŞEYLER
FESTİVAL PROGRAMI

O2 Mart 2011
1. KES ( Müzik )
2. DEEP NOISE/ DERİN GÜRÜLTÜ ( Müzik- Video )
3. MUTANT ( Müzik )
4. PIQUANT ( Müzik )

09 Mart 2011
1. MEETING WITH MONSTER ( Video_ Müzik )
2. EVRİM DEMİREL GROUP ( Müzik )
3. 0 XIDK 0 R ( Müzik )
4. OZAN AKYATAN ( Müzik )

16 Mart 2011
1. YURDAL ÇAĞLAR TRIO ( Müzik )
2. KAM ( Müzik )
3. THEMIS 5 ( Dans – Performans)
4. AYŞE KAHYAOĞLU ( Konser Video Kaydı )

23 Mart 2011
1. ŞİFALI SESLER ( Müzik )
2. WAYS ( Müzik )
3. HOCA NASREDDİN ( Müzik )
4. ‘’ İsimsiz ‘’ UCUBE ( Dans-Performans )
5. TYRANNA / Sevginin Cezasıyız ( Şiir- Müzik )

MANİFESTO

Her tür sanat dalı için yelpazeyi sonuna kadar açmak ve bunu dinleyiciyle, izleyiciyle, daha doğrusu sanat severle birlikte yapmak istiyoruz. Sesin, görüntünün doğaçlamayla zenginleşeceğine ve tekrarlanan eserlerde bile “aynı”nın aşılabileceğine inanıyoruz.. Amacımız, “aynı olmayan” etrafında müzik merkezli bir çember çizmek, diğer sanat dallarından örnekleri de çemberin içine almak ve öğretilmiş olanı birazcık sorgulamak. Kulaklarını aynının dışında sesler duymaya, gözlerini aynı dışına açmaya hazır olan herkesi “Başka Sesler”de beraber olmaya çağırıyoruz. Gelin, duymayı, üzerine düşünmeyi, görmeyi, anlamayı birlikte deneyimleyelim. “Başka Sesler” sizi bekliyor.

AMAÇ

“Standart” ın dışındakileri de duymayı, en azından duymayı denemeyi hedefliyoruz; armoninin,”dayatılmış” müziğin dışında, doğaçlama ve ses bazlı bir müziğin de var olduğunu göstermeyi amaçlıyoruz… Etkinlik dahilindeki her elementin gönüllü ortaya koyduğu bu “Başkalaşım “; farklılık, merak ve duyarlılık uyandırmayı amaçlıyor.


Comments are closed.

Facebook:


* Şevket Akıncı'nın katıldığı
ÖTEKİ CAZ
programını her pazar günü 17:00-18:00 arası Açık Radyo'da dinleyebilirsiniz.
AÇIK RADYO 94.9(İstanbul)
(Açık Radyo, web üzerinden de yayın yapmaktadır. www.acikradyo.com.tr)
* Şevket Akıncı - Myspace sitesine göz atmayi unutmayin! ;)