PAZAR 05 NISAN 2015
EarAfter? feat. Bernhard Wöstheinrich @ Arkaoda

050415_EARAFTER_w-Bernhard Wöstheinrich@Arkaoda

Saat / Time : 19:00
Yer / Place : Arkaoda
Adres / Address : Kadife Sokak. No:18/A Kadıköy
Tel / Phone : (0216) 418 02 77

Arkaoda harita / Where is Arkaoda MAP

Facebook Event sayfası

Arkaoda Facebook Sayfası

Şevket Akıncı : Gitar / Guitar
Çağrı Erdem : Gitar / Guitar

“‘EarAfter?’ ise gitarist Çağrı Erdem’le birlikte akvaryumda yüzen iki kayıp ruh edasıyla kulağını arayan yek bir sese dönüştüğümüz döngü’nün adıdır.” Şevket Akıncı

Sevgili Şenol Küçükyıldırım’ın “what does your ear go after?” (kulağınız neyin peşinden gidiyor?) şeklindeki sorgusundan esinlenerek ortaya çıkmış olan “EarAfter?” için, cialis sale bir çok farklı projeden de tanıdığımız Şevket Akıncı ve Çağrı Erdem’in müzik, information pills özgürlük, prostate rastlantısallık, doğaçlama, iletişim gibi kavramları ve hatta kavramsallığın kendisini, ses ekseninde sorgulamaya koyuldukları bir arayış projesidir desek pek de yanlış olmaz. İkilinin müziğini, köklerinin bağlı olduğu özgür doğaçlamadan sıyırıp kısaca eklektik olarak tanımlayabiliriz; gitarlar, insan sesi, oyuncaklar, kontrol arabirimleri, çeşitli analog ve dijital ekipmanlar ile, özellikle hiçbir plan ve ön hazırlık olmaksızın, sadece kulaklarının peşinden gittiği sesleri icra ediyorlar. Performanslarında zaman zaman farklı sanatçıları da misafir eden “EarAfter?” bu sefer Almanya’dan, çok disiplinli bir ismi ağırlayacak.

Bernhard Wöstheinrich besteci, ressam, grafik tasarımcı, performans sanatçısı; kendi tanımıyla bir kasaba bohemi, “başarısız bir kontrol delisi” ve Almanya menşeili bir bağımsız plak şirketi sahibi. Projeleri ve albümleri bir çok yapım şirketi tarafından yayımlanmış ve elektronika, progresif ve ambient türlerinde ürün vermiş bir müzisyen. Bernhard, resim ve elektronik müzikte, soyutluktan anlam çıkaran bir sanatçı; eğitimini grafik tasarım alanında yapmış, grafik ve müzik ile eklektik bir bütünlük yaratmış biri. Çalıştığı onlarca kişi arasından, Ian Boddy, Erik Wollo, Markus Reuter, David Rothenberg ve Conrad Schnitzler gibi elektronik müzisyenler en çok dikkat çeken isimler.

http://redundantrocker.wordpress.com/


“‘EarAfter?’ is the name of the loop where we are transforming into a sound in a sole body looking for its ear so much like a ‘two lost souls swimming in a fish bowl’.” (Şevket Akıncı)

It would not be wrong if we describe EarAfter? as the odyssey of Şevket Akıncı and Çağrı Erdem where, in fact, concepts like music, freedom, randomness, improvisation, communication and the conceptualism itself are being questioned in a sonic way, such that it met its name upon the questionnaire of Dear Şenol Küçükyıldırım (What does your ear go after?). We can shortly identify their musical output “eclectic” instead of “free improvisation” where their music is actually based on; especially without any spadework, they are performing only and solely the sounds that “their ears go after” by guitars, voice, toys, controllers and several analog and digital equipment. The duo also featured several guests in some of their previous performances and this time a very special guest from Germany will join them on the stage as well.

Bernhard Wöstheinrich, is a composer, painter, graphic designer, performer, small town bohemian, failed control freak, and also a record label owner in Germany. His projects and albums have been released on a variety of labels and span different fields of electronica, progressive and ambient music. Bernhard elicits meaning from abstraction in electronic music and painting. He has studied graphic design and has created an eclectic body of work in both graphics and music. Among others he has worked with electronic musicians Ian Boddy, Erik Wøllo, Markus Reuter, David Rothenberg and Conrad Schnitzler.


Comments are closed.

Facebook:


* Şevket Akıncı'nın katıldığı
ÖTEKİ CAZ
programını her pazar günü 17:00-18:00 arası Açık Radyo'da dinleyebilirsiniz.
AÇIK RADYO 94.9(İstanbul)
(Açık Radyo, web üzerinden de yayın yapmaktadır. www.acikradyo.com.tr)
* Şevket Akıncı - Myspace sitesine göz atmayi unutmayin! ;)